Ahmet Altan – Aldatmak Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Ahmet Altan’ın kaleme aldığı Aldatmak isimli roman birçok duyguyu ele alan derin bir hikayedir. Aldatmak isimli kitap okurlar tarafından olumlu tepki almıştır. 2013 yılında Ahmet Altan’ın kaleme aldığı bu roman günümüzde en çok dikkat çeken kitaplar arasında da yer alıyor. Romanı okumak isteyen kişilerin farklı duygulara odaklanacağı garanti ediliyor. Böylece alternatif bakış açıları kazanmanız ve okuduğunuz diğer kitaplar ile bu kitabı rahatlıkla ayırt etmeniz mümkün oluyor. Bilindiği üzere aldatmak birçok kötü sonucu beraberinde getiriyor. Kitapta ise tamamen bir aldatmaca işleniyor. Eğer siz de bu tür kitaplara merak duyuyorsanız şiddetle önermekteyiz. Sizinde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak olan Aldatmak isimli roman son zamanların en çok tercih edilen kitaplarından birisidir.

Ahmet Altan’ın Aldatmak isimli romanının tanıtım bülteninde yer alan ifadeler şu şekildedir; ”Biraz önce konuştuğu adamın şımarık aldırmazlığından, hayatla alay eden kibirli boş vermişliğinden sonra kocasının bir mevki peşinde koşusunda kendisini hem utandıran hem de öfkelendiren zavallı bir sıradanlık, daha kötüsü rahatsız edici bir başarısızlık görüyordu. Kocasının bir başka erkekle kıyaslandığında böylesine güçsüz ve önemsiz görünmesinden içi acıyordu; Haluk o sıradan ihtirası ve tekdüze yakınmalarıyla onu sıkıyor, hiç tanımadığı bir başka erkeği neredeyse hastalıklı bir şekilde özlemesine neden oluyordu.

“Bir başka erkeği özlemesine neden olduğu için kocasını hiç affetmeyecekti ve affetmedi. Haluk’un belki bir daha hiç hatırlamadığı o kısa ve önemsiz konuşma, aralarındaki ilişkiyi onarılması çok zor bir biçimde sarsıyor, yıllar içinde inşa edilmiş birçok duygusal bağı koparmasa da önemli ölçüde zedeliyordu. Bu duygularının arasında, bir yandan da kocasına nasıl haksızlık yaptığını fark ediyor, utancına bir de haksızlık yaptığını düşünmenin huzursuzluğu ekleniyordu.

“Kocası belki de Cem’in asla sahip olamayacağı olağanüstü bir yeteneğe sahipti, hayatın içinde, çalışarak, dövüşe dövüşe yükselmişti; hiç kimseye kötülük etmezdi, karısını kıracak bir hareketi bilerek hiçbir zaman yapmamış, her zaman onu hoş tutmaya uğraşmıştı. Şimdi kendi kazanmadığı zenginliğine güvenen, bu güvenle şımaran, hiçbir şeyi kazanmadığı için hiçbir şeyi kaybetmekten korkmayan küstah ve kibirli bir adamın hercai serseriliğinin hayali karşısında eziliyor, karısının gözünde değersizleşiyordu.”

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.