Ahmet Ümit- Sultanı Öldürmek Pdf Kitap İndir

Ahmet Ümit- Sultanı Öldürmek Pdf Kitap İndir

Ahmet Ümit- Sultanı Öldürmek

Polisiye Roman ve Tarihi olayların sentezi konusunda oldukça usta olan Ahmet Ümit, yazdığı her kitabında uzun süren araştırmalar neticesinde, kitabı yazmak için bilgisayarının karşısına geçmektedir.

Kitaplarında kurgu ile gerçekliği öyle bir harmanlamış ve birbirinin içerisinde eritmiştir ki, kitabın son sayfasını okuyup kapattığınızda, kitabın kahramanları sizinle beraber, gündelik hayatın içerisinde yaşamaya devam eder.

Başlamanız ve bitirmenizin bir olacağı romanda, bir çok gece uykusuz kalarak, kahramanın başına neler geldiğini öğrenmek için sayfaları çevirmeye devam edeceksiniz…

“ cinayet işlemekle suçlanacaksanız, deliller ve tanıklar bulunur ve eğer suçsuzsanız bunu ispat etmeye çalışırsınız, peki suçlayan bizzat sizseniz?”

Kitap, tarih profesörü Müştak Serhazin etrafında döner. Müştak Serhazinin hayatı hazinli olaylarla doludur, yıllar önce kendisini eğitim hayatı için bırakan eski sevgilisi Nüzhet’ten bir telefon alması ile hayatı tamamen değişmiştir.

Psikojik Füg hastası olan Profesör, yaşamının belli zamanlarında hastalığı ile ortaya çıkan krizlere yakalanıyor ve bu kriz esnasında yaşanan hiçbir şeyi hatırlamıyor. Yine bir kriz sonrası kendine geldiğinde, eski sevgilisi Nüzhet’in evinde uyanıyor ve Nüzhet’in Fatih Sultan Mehmed tuğralı bir mektup açacağı kullanılarak boynundan bıçaklanarak öldüğünü görüyor.

Kitap boyunca katil kim? Nüzhet’i Müştak Serhazin mi yoksa eski sevgilisine düşmanlığı olan başkaları mı öldürdü ?

Müştah Serhazin gibi başarılı bir tarih profesörü olan Nüzhet, son zamanlarda Fatih Sultan Mehmed üzerine yaptığı araştırmalar ile büyük bir ortaya atacakken neden öldürüldü?

Tüm bu sorular arasında kahramanımız Profesör Müştak, aklından geçen acabaları susturamıyor. Hatırlamadığı süre zarfında geçmişte yaşadıkları için Nüzhet’i öldüren kendisi mi, yoksa araştırmaya karşı çıkan fanatikçi tarihçiler mi ?

Tüm bu soru işaretlerini çözmek için kitap sayfalarını hızla çevirirken, cinayetin çözümünde size yine diğer kitaplarından bildiğimiz Başkomiser Nevzat ve Ekibi eşlik edecek.

Başarılı bir araştırmacı ve polisiye yazarı olan Ahmet Ümit, Sultanı Öldürmek isimli kitabında olay örgülerini kusursuz bir şekilde bağlamasıyla, aşk,cinayet ve tarihi oldukça başarılı bir şekilde harmanlayarak, karakterlerin iç dünyasını okuyucuya hissettiriyor ve kitaplıklardaki yerini bir kere daha  sağlamlaştırıyor.

 

 

 

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.