Anthony Doerr – Göremediğimiz Tüm Işıklar Pdf Kitap İNdir

Ünlü yazar Anthony Doerr’in ölümsüz eseri Göremediğimiz Tüm Işıklar farklı bir bakış açısı ile hazırlanmıştır. Okurların dikkatini çeken en önemli unsur ise romanda karakterlere yüklenen sorumluluklar ve karakterlerin birbirinden şaşırtıcı özellikleridir. Bu noktada benzer bir örnek bulmak zor olsa da farklı bir yaklaşım olması iyi bir alternatif doğurmaktadır. Dünya çapında tanınan birçok yazar tarafından olumlu eleştiri alan ilgili kitap okurlar tarafından da benzer bir sonuç ortaya koymuştur. Aynı zamanda sektördeki önemli markalar tarafından da dikkat çeken kitaplar listesinde yer verilmiştir. İlgili kitabı okuyarak siz de kendiniz için iyi bir alternatif oluşturabilir ve mükemmel bir deneyim kazanabilirsiniz.

Anthony Doerr’in Göremediğimiz Tüm Işıklar isimli romanının tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler şu şekildedir; ”Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris’te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. Fakat bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarında müzeye ait içi sırlarla dolu bir taş ile, Saint-Malo’da deniz kenarında bir evde yaşayan, yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.

Almanya’da bir maden kasabasında kız kardeşi ile birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner’in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır. Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulup onu çalışır hale getirince ve karşılaştığı her elektronik aleti dakikalar içinde tamir edince, bir subay tarafından keşfedilir ve sonradan bir katil ordusu olduğunu öğreneceği özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken, kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo’da bulur.

Göremediğimiz Tüm Işıklar, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle kısa sürede bir milyondan fazla sattı, yılın en çok konuşulan kitabı oldu.”

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.