Anton Çehov – Memurun Ölümü – Bütün Öyküleri 1 Pdf Kitap İndir

Dünyaca ünlü yazar Anton Çehov’un önemli eserlerinden birisi olan Memurun Ölümü isimli eserinde olaylara yaklaşımı son derece dikkat çekicidir. Bütün öykülerin yer aldığı birinci seride 62 farklı öykünün yer aldığını görmek mümkündür. Bu eşsiz eser ülkemizde de yoğun ilgi gören eserler arasında yer almakta ve halen dikkat çekmektedir. Anton Çehov’un kişisel olarak öykülere yaklaşım tarzı da diğer yazarlardan çk daha farklıdır. Anton Çehov bu konuda özel bir çalışma yaparak hazırlamış olduğu eserlerde farklı yaklaşımlara ve bakış açılarına odaklanmıştır. Anton Çehov’un tarzı bu nedenle çok beğenilmektedir. Dünya klasikleri tadında eserlere de sahip olan ünlü yazarın Memurun Ölümü isimli kitabı da yoğun ilgi görmüştür.

Kitabın arka kısmında yer alan bilgilerde kitap ile ilgili olarak detaylı bir anlatım mevcuttur. Everest Yayınları dünya öykü ve tiyatro edebiyatının tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan Anton Çehov’un tüm yapıtlarını yayımlıyor. Mehmet Özgül’ün Rusça asıllarından yaptığı özenli çevirileriyle kronolojik olarak yayımlanacak olan Çehov kitaplığının ilk cildi Memurun Ölümü, 1880-1884 yılları arasında yazılmış 62 öyküyü kapsıyor. “Acılardan, ezinçten başka bir şey çarpıyor mu gözünüze? Hırsızlık, soygunculuk, yağmacılık, dolandırıcılık, her türlü kötülük sarmış dünyamızı! Herkes umutsuzluktan kendini içkiye vermiş! Zorbalık diz boyu! Gücü gücü yetene!.. Sonuçta bir sürü gözü yaşlı, acı çeken insan! İşte burada bizler onlar için ağlıyor (konuşmacının gözleri yaşarmıştı) ve kadehimizi…”

Tam bu sırada kapı aralandı, biri sessizce içeriye süzüldü. Başımızı döndürüp baktığımızda, tepesinde geniş dazlağı, dudaklarında babacan gülümsemesiyle ufak tefek bir adam gördük. Çok yakından tanıdığımız biriydi bu. Adam durdu, konuşmalara kulak kabarttı…

Arka kapak yazısına bakıldığında geçmiş dönemde yer alan bir memurun hikayelerinin anlatıldığı gözlemleniyor. Aynı zamanda esrarengiz olaylara da yer verildiğini görmek mümkün. Bu tür öyküleri seven okurlara şiddetle önerilir. Siz de öykülerde farklı bir tat arıyorsanız Anton Çehov’un size sunduğu atmosferi denemelisiniz. Öykü hakkında insanların yapmış olduğu yorumlar da dikkat çekmektedir. Aynı zamanda Türkçe uyarlaması ile sunulan öykünün kusursuz bir şekilde çeviri yapıldığını görmekte mümkündür.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.