Aşk-ı Memnu – Halid Ziya Uşaklıgil Pdf Kitap İndir

Halid Ziya Uşaklıgil’in bu en tanınan romanı Aşk-ı Memnu ile son zamanlarda konusu dizilere filmlere ve hatta opera eserlerine yansıtılmış, sanat dallarının farklı alanlarında da temsil edilmiş, daha pek çok farklı kitaplar için de anlatım ve hikâye mekaniği olarak örnek olmuş olan yasak aşk temalı ve yazıldığı dönem için bile ağır sayılabilecek Osmanlıca diline sahip kitabı ile edebiyatın realizmi içinde en fazla hissettiren eserlerinden birisini ortaya çıkartmıştır.

Yazarın en fazla tanınmış romanı olan Aşk-ı Memnu kitabı, yayımlandığı dönemden günümüze kadar ilgiyi hep üzerinde taşımış ve hakkında sayısız araştırmalar yapılmıştır. Kitap genel havası itibariyle Uşaklıgil ‘in diğer romanlarından farklı olarak İzmir’de değil de İstanbul’da geçmektedir. Okuyucuya İstanbul’un dönem havasını yansıtmayı da başarılı bir şekilde başarmıştır.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Ask-i-Memnu-Halid-Ziya-Usakligil-pdf-kitabi

Ask-i-Memnu-Halid-Ziya-Usakligil-pdf-kitabi

 

Bir yorum

  • Engin Yıldırım 17 Kasım 2017, 17:21

    Yıllar önce dizisini izlediğim Aşk’ı Memnu’nun kitabını da okumak istedim. Kitap yasak aşkı konu alıyor. Yasak aşkın sonuçları ile neler olacağını bu sefer kitabı okuyarak göreceğim.