Attila İlhan Sisler Bulvarı Pdf Kitap İndir

Atilla İlhan’ın Sisler Bulvarı isimli şiir kitabı pek çoklarınca Paris’ten yazıldığı sanılsa da aslen İstanbul’da yazılmış ve şehrin ruhunu yansıtabilen bir şiir kitabıdır. Türkçe için de örnek bir şiir kitabı olarak gösterilebilir. Öyle ki Atilla İlhan, Sisler Bulvarı kitabı ile edebi olarak da her zamanki gibi yüksek değerde bir şiir kitabı ortaya çıkartmıştır.

Eleştirmenler tarafından eğer Türk şiirini bir dağ olarak niteleyeceksek Atilla İlhan bu şiir kitabı ile o dağın zirvesidir. Şeklinde yorumlar yaparak bu şiir kitabını göklere yükseltmişlerdir. İçerik olarak İstanbul ağrısı, yağmur kaçağı gibi şiirleri akıllarda kalan güçlü anlatıma sahip şiirlerdir. Bu şiirleri ayrıca Atilla İlhan’ın kendi sesinden dinlemek de mümkün.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Attila-Ilhan-Sisler-Bulvari-pdf-kitabi

Attila-Ilhan-Sisler-Bulvari-pdf-kitabi

 

2 Yorum

  • can önder 20 Kasım 2017, 18:44

    Atilla ilhanın en sevdiğim şiir kitaplarından biridir, yağmur kaçağına kendimi kaptırıp diğer şiirlere geçtiktce sanki atilla ilhanı içimde dinliyormuşum gibime geliyor.

  • Bekir Bulur 21 Kasım 2017, 19:35

    Şiir kitapları beni olduğum dünyadan alıp, bam başka bir aleme götürüyor, şiirleri okurken resmen kendimden geçiyorum, umarım Sisler Bulvarı da garip duygular hissettirir.