Bahaeddin Özkişi – Uçtaki Adam Pdf Kitap İndir

Dikkat çeken yazarlardan birisi olan Bahaeddin Özkişi’nin Uçtaki Adam isimli romanı okurların beğenisini toplayan eserler arasında yer almıştır. Romanda yer alan karakterler, mekanlar ve olaylar en çok etkileyen ana unsurlar arasında yer almıştır. Yazarın farklı bakış açısı romanın ilk cümlelerinden itibaren ortaya çıkmaktadır. Birçok ünlü yazar tarafından incelenen ilgili roman olumlu yönde eleştiri almıştır. Aynı zamanda sektörün önde gelen markaların çıkış yapan romanlar arasında yer verdiği ilgili hikaye dikkat çeken unsur olduğunu bir kez daha vurgulamıştır. Yazarın farklı yöndeki yansıtmaları ve konu bütünlüğünü alternatif yollarla sağlaması beğeni toplayan ana noktadır. Siz de kendinize farklı türde içerik arıyorsanız Uçtaki Adam isimli romanı okuyabilirsiniz. İlgili romanın tanıtım bülteninde yer alan ifadelere baktığınız zaman detaylı bilgi alabilir ve roman hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bahaeddin Özkişi’nin Uçtaki Adam isimli romanının tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler şu şekildedir; ”Ülkemizde henüz zayıf bir mevkide bulunan tarihi ve nehir roman türlerinin erken ve güzel örnekleri…

Köse Kadı ve Uçdaki Adam birbirini takip eder tarzda yazılmış; esas karakterlerin bir ikisi eksilse de yardımcı ve gölge karakterlerin önemli bir kısmı iki romanda da var olmuştur. Özkişi, gidiş heyecanıyla dönüş acısını birbirine ekleyerek Macar serhadlerindeki sergüzeştimizi hikâyeleştirmiş. Serhad boylarının atmosferini oluştururken gerçeklere riayet etmeye gayret etmiş, ayrıntıları işlerken hayal gücünün okuyana zevk veren kıvrımlarında dolaşmış. Romanlar böyle bir amaçları olmasa dahi okuyucuya bir bilinmeyen tarih muhayyilesi kazandırıyor ve fetih mücadelelerinin zannedildiği kadar iptidai bir hüviyetinin olmadığını; hadiselerin zannedildiğinden daha çetrefilli bir mahiyet arz ettiğini düşündürüyor.

Harap kulübelerde yaşayan casus dilenciler vardır; kâşanelerde gününü gün eden korkak yöneticilerde. Cihanşümul bir imparatorluğun daracık bir havalide can bulmaya başladığı vakitlerde, tarih yalnızca kılıçların gölgesinde serinleyen bir tembel değildir. Akıl oyunlarının ve bin bir türlü cambazlığın da bu oluşta bir rolü vardır.

Varlıklarının her zerresini Devlet-i Ebed Müddet’e adamış Osmanlıları okurken gözleriniz dolacak.”

Yukarıdaki ayrıntılar size roman hakkında birtakım bilgiler sunacaktır. Siz de ilgili romanı okuyarak farklı bir deneyim elde edebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.