Cahit Irgat – Irgatın Türküsü Pdf Kitap İndir

Cahit Irgat yalın anlatım dili ile şiirlerini yazmış ve Irgat’ın Türküsü isimli şiir kitabında da yine edindiği dertleri anlatmıştır. Cahit Irgat’ın şu sözü ile hayata bakış açısını anlamak mümkündür; “Siz paranızı yersiniz ben kendimi yerim”. Cihat Irgat hem Irgat’ın Türküsü kitabı ile hem de diğer eserleri ile yoksulların gözünden dünyaya bakarak onların dertlerini dert edindiğini ve onların şiirlerini yazdığını söyleyebiliriz. Yaşadığı dönem itibariyle de tüm dünyayı kasıp kavuran İkinci Dünya Savaşı’nın yıkımı altındaki dünya da daha hiçbir şeyden habersiz çocukların yaşadıkları acılara da değinmiştir. Bu dertlerinin dışında çalışan işçi sınıfını, hayat kavgasını, kenar mahallelerde yaşanan dramları da eserlerinde bulmak mümkündür.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Cahit-Irgat-Irgatin-Turkusu-pdf-kitabi

Cahit-Irgat-Irgatin-Turkusu-pdf-kitabi

2 Yorum

  • Zühtü Güler 21 Kasım 2017, 19:52

    Uzun zamandır ha okudum ha okuyacağım diyordum, bu zamana kısmet oldu demek ki, Cahit Irgatın şiirlerini çok severim insanı dertlendirir, hafif bi rakı açtıracak kıvama getirir.

  • ilkay sade 22 Kasım 2017, 18:59

    Cahit ırgatın dertlerini hüzünlerini direk masal yada roman yerine şiirlerden okumak hüzün duygusunu daha içten yaşamamıza sebep oluyor.