Cuniçiro Tanizaki – Anahtar Pdf Kitap İndir

Farklı türdeki romanları ile dikkat çeken Cuniçiro Tanizaki, Anahtar isimli kitabı ile okurlar tarafından ilgi görmüştür. Daha önce denemeleri ve farklı içerikleri ile ismi duyulan Cuniçiro Tanizaki, bu konuda kendisini bir hayli geliştirmişe benziyor. Özellikle dünya klasiklerine taş çıkaracak türdeki senaryosu ve karakterleri ile dikkat çeken Cuniçiro Tanizaki’nin Anahtar isimli romanı atmosferi bakımından ön plana çıkıyor. Ülkemizde Can Yayınları tarafından Türkçeye uyarlanan romanın takipçi kitlesi bir hayli fazladır. Karakterleri ve olay örgüsü bakımından aynı türdeki rakiplerine fark atan Anahtar isimli kitabın okuyucu kitlesini ortak paydada buluşturan birçok nokta bulunmaktadır. Siz de farklı türde içerik okumayı seviyorsanız Cuniçiro Tanizaki’nin Anahtar isimli romanını tercih edebilirsiniz.

Cuniçiro Tanizaki’nin farklı içeriği olan Anahtar isimli romanının tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler şu şekildedir; ”1 Ocak… Bu tarihten itibaren, eskiden günlüğüme aktarmakta tereddüt ettiğim bir konuyu çekinmeden yazmaya karar verdim. Kendi cinsel yaşamım, karımla olan ilişkimle ilgili ayrıntılara girmekten kaçınırdım. Elbette, karım bu günlüğü gizlice okuyuverir, öfkelenir, diye korkardım.”

Bu sözlerle başlar Anahtar. Söyleyemediği duygularını günlüklere döken orta yaşlı koca değildir sadece; karısı da günlük tutmaktadır. Aralarındaki derin aşka rağmen, her ikisi de diğerinin düşünce ve arzularından şüphe eder; günlükler, aradaki köprüdür. Gizlice okunan, okunduğu bilinen, sayfalara saklanmış ama sır olarak kalması istenmeyen duygular… Kadını her geçen gün kocasından uzağa savuran dokunaklı bir hikâyedir bu. Günlüğün, bulunsun diye saklanan anahtarı, yaşlı bir ruhun derinliklerine inen kapıya da uyar.

Eserleri, Tanizaki’nin yaşamındaki ve değerlerindeki değişimlerin aynasıdır. Tokyo’da yazdığı öykülerde Poe ve Fransız Dekadanların etkisi hissedilir; Osaka’ya yerleştikten sonra geleneksel Japon güzellik ideallerini aramaya yönelir; Anahtar gibi savaş sonrası eserlerinde ise “ki 70 yaşındadır ve Çılgın Bir İhtiyarın Güncesi de bu zamana denk düşer” gençlik dönemi eserlerini anımsatan bir erotizm vardır.
İçindeki genci hep saklı tutmuş çılgın bir ihtiyar ve bu ihtiyarın kaleminden tutku, heyecan dolu az bulunur bir sanat eseri”

Siz de bu eseri okuyarak arşivinize sağlam bir kitap daha ekleyebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.