D.H. Lawrence – Adaları Seven Adam Prf Kitap İndir

Ünlü yazar D.H.Lawrance’ın önemli eserlerinden birisi olan Adaları Seven Adam okurları memnun eden hikayelerden birisidir. Her insan günlük yaşantısının getirmiş olduğu stres ile birlikte psikolojik olarak yıpranır. Bu süreçten sonra belirli bir arayış içine giren insanların farklı noktalara yönlendiğini görmek mümkündür. Tıpkı bu örneği ele alarak yeni bir öykü yaratan D.H.Lawrance okurlarına modern bir insanın aradığı kaçamakları aktarmaktadır. Buradaki kaçamak özel yaşantı değil daha çok kafayı dağıtmak için ilgi gösterilen hobilerdir. Bu tür bir öyküye olumlu yanaşan okurların Adaları Seven Adam kitabı hakkındaki düşünceleri son derece olumludur. D.H.Lawrance isimli yazarı ortaya koyduğu proje son derece başarılıdır. Siz de farklı bir bakış açısı arıyorsanız bu öyküyü denemelisiniz.

Farklı bir öykünün bitiş noktasından başlangıç noktasına doğru uzanan Adaları Seven Adam isimli öykünün konsept bakımından özgün olduğunu söylemek mümkündür. Genel anlamda başarılı bulunan bu öyküde insanların aradığı açışı detaylı bir şekilde analiz eden bir yazar bulunuyor. Aynı zamanda hayatın getirmiş olduğu sorumlulukların ne kadar ağır olduğuna dikkat çekmek mümkün oluyor. Psikolojik olarak okurlarını sınayan ve bazı noktaları açığa çıkaran yazar, bu noktada başarılı sonuçlar elde etmiştir. Ünlü yazarın ilgili romanını okuyarak siz de olaylara bakış açınızı ve yaklaşımınızı değiştirebilirsiniz. Farklı açılardan olayı değerlendirmek ve yaşantınıza bu noktada yön vermek olumlu sonuçlar doğuracaktır. Adaları Seven Adam öyküsü bu noktada ideal bir örnek olmakta ve fayda sağlamaktadır.

Kitabın Arka Kapak Yazısı:

Çevresine yabancılaşmış modern insanın, mutluluğu kaçışta aramasını dile getiren Lawrence, Axel Heyst’i başka bir düzeyde yeniden anlatır sanki. “Hiç kimsenin bir ada olmadığını”, bir kaçış ütopyasının çağdaş yaşamın insan bilincinde yarattığı bunalımlara çözüm getiremeyeceğini bir daha gösterir Lawrence. Bu bakımdan amacı, eninde sonunda Conrad’ınkiyle birleşir. Lawrence’ın kahramanı da herkesten uzaklaşmak, bir adaya, yalnız kendisinin olacak bir adaya, kendi dünyasına kapanmak ister. Bu özlemi gerçekleşir.

Akşit Göktürk

Adaları Seven Adam çağdaş dünya edebiyatının en önemli yazarlarından D.H. Lawrence’ın üç öyküsünü bir araya getiriyor: “Adaları Seven Adam”, “Dokundun Bana”, “Sallanan At Birincisi”.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.