Ecvet Guresin – 31 Mart İsyanı Pdf Kitap İndir

Darbe geleneğinin miladı olarak da kabul edilen 31 Mart İsyanı, 31 Mat vakası olarak da bilinmektedir. Abdülhamit’in tahttan indirilip sürgüne gönderilmesine sebebiyet verecek olayların tetiklenmesi açısından da önemli bir olay olarak ayaklanma, ilk etapta asker üniformalı ama asker olmayan İttihat ve Terakki üyesi kişilerin senaryo ile askeri sokağa dökmesi olayıdır. Olaylar bastırılsa bile yirmi yıl boyunca etkileri gözlemlendi ve Osmanlı toprakları hükmettikleri dört kıtadan Balkanların gerisinde Anadolu topraklarına sıkışıncaya dek devam etmiştir.

Enver Paşa’nın 31 Mat vakasında süngülettiği askerlerin suçluluğundan yola çıkarak da gerçekten bir kahraman mı yoksa vatan haini mi olduğunu anlamak açısından önemlidir. Olayların okunması açısından önemli bir kitap olan 31 Mart İsyanı kitabı ilgiyle ve zevkle okunacak bir kitap.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

ecvet-guresin-31-mart-isyani-pdf-kitabi

ecvet-guresin-31-mart-isyani-pdf-kitabi

 

Bir yorum

  • Orhan Yıldız 20 Kasım 2017, 20:33

    Bu aralar Osmanlının son dönemi hakkında kitapları okumaya önem veriyorum nedense bana farklı hissler veriyor, 600 yıllık bir imparatorluğun çöküşünü ve yaptığı yanlışları görmek şaşırtıcı.