Engin Geçtan – Hayat Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Engin Geçtan’ın psikolojik romanı Hayat okurlar tarafından beğeni toplayan eserlerden birisidir. Hayat isimli eserde insanlara yaklaşım oldukça farklıdır. Bir insanın hayatında yaşanan değişimlerin ne kadar farklı problemlere yol açacağını ele alan ve farklı bir bakış açısı ile anlatan Engin Geçtan, Hayat isimli romanını kuvvetli bir altyapıda hazırlamıştır. Engin Geçtan’ın anlamlı eserinde yer alan bilgilerin birçoğu insan yaşantısının temeline dayanmaktadır. İnsanlar için hız çoğu zaman faydalı bir o kadar da zararlı bir unsurdur. Ancak bu romanda hız kavramının insan hayatına kattığı anlamları incelemiş olacaksınız. Engin Geçtan kendi bakış açısı ile insan hayatını ele almış yazarlardan birisidir. Siz de bu anlamlı eseri deneyimleyebilirsiniz.

Engin Geçtan’ın yazmış olduğu Hayat isimli romanın tanıtım bülteninde yer alan bilgiler ise kitap hakkında fikir almanıza yardımcı olacaktır. İşte tanıtım bülteninde yer alan o yazı; “Büyük kent insanının sık kullandığı uyuşturuculardan biri de hız. Aynı şey, telaşsız da aynı sürede yapılabilir, üstelik yapılacak şeye ayrılan zaman ve enerjinin bir bölümü seferberlik sırasında tüketilmeden. Ama hız, insanın içindeki boşlukla yüzleşmemesi için çağdaş normların da pekiştirdiği ve uyuşturucu niteliği kazandığında yavaşlatılması zor bir araç. ‘Yaşamın amacı ölümdür’ ilkesi doğrultusunda, her anı, aslında ne olduğu da pek tanımlanmamış bir sona bir an önce ulaşmak istercesine yaşamak. Ölçülen zamanın egemenliği, benliğimize mal ettiğimiz çalar saatlerden ötürü ilk bakışta bize baş edilmez görünebilir. Ancak yaşantılarımıza dikkatle bakıldığında, pek çok şeyi, saati ayarlamış olduğumuz zamanda değil de ‘eşref saati’ geldiğinde gerçekleştirebildiğimizi görebiliriz. Trafik ışığı kırmızıya dönüşmeden önce yetişebilmek için seferberlik durumuna geçtiğinizde ya da asansörün gelmesini bekleyemeden merdivene yöneldiğinizde kazandığınız saniyelerin neden sizden daha değerli olduğu sorusunu hiç kendinize sordunuz mu?”..

Engin Geçtan’ın bu keyifli eserini okuyarak insan yaşantısına dair bazı örnekleri görebilir ve farklı bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Psikolojik roman türünde sunulan bu eser psikolojinin alt dallarını sıklıkla ele almaktadır. Okurlar tarafından ilgi gören bu romanı sizinde okumanızı şiddetle öneririz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.