Fyodor Mihailoviç Dostoyevski – Bir Yufka Yürekli Pdf Kitap İndir

Dünyanın en güçlü roman yazarlarından birisi olan ve adı hafızalara kazınan Dostoyevski her bir romanı ile birçok insanın ruhuna hitap edebilmiştir. Farklı yaklaşımları, hikaye anlatımı, hikaye tadı ve bakış açıları bakımından eşsiz bir lezzet sunan Dostoyevski’nin Bir Yufka Yürekli isimli hikayesi de büyük bir beğeni toplamıştır. Sürekli olarak uzun roman türleri ile karşımıza çıkan Dostoyevski’nin belirli zaman aralıkları ile kısa öyküler yayınladığı da bilinmektedir. Dostoyevski bu tür hikayeler ile farklı bir tat sunmayı başarmıştır. Bu nedenle kısa hikayelerin de yeri ve değeri aynı düzeydedir. Bir Yufka Yürekli hikayesinde yer verdiği karakterlerin de önemli karakterler arasında yer aldığı teyit edilmiştir.

Bir Yufka Yürekli hikayesi ile etkili girişi yapan Dostoyevski bu kikayede aşıkları ele almıştır. Yufka yürekli, saf ve ölesiye iradesiz, ama delicesine de aşık bir gencin yürek parçalayıcı halini korkunç bir tahlil gücüyle anlatır yazar birinci öyküsünde. Onun yanında toplum içinde bencil ve düzenbaz bir soytarılıkla işini yürütmeye çalışan bir adamın kendinden de düzenbaz bir şefin oyunu karşısında yere serilişi, ilk öykü ile tam bir çelişki halindedir. Dostoyevski’nin bu hikayedeki yaklaşımı aşka bakış açısını da ortaya koymuştur. Hikaye ile ilgili olarak çok fazla yorum yapılmış olmasına rağmen aşka dair bakış açısı net olarak tespit edilememiştir. Ancak hikayede elde edilen sonuç bazı ipuçlarını gözler önüne sermektedir.

Köklü yazarlardan birisi olan Dostoyevski Bir Yufka Yürekli hikayesi ile kitap severlerin takdirini toplamıştır. Ülkemizde de satışa sunulan ve ilgi gören Bir Yufka Yürekli isimli hikaye kitabının önemli oranda ilgi gördüğü biliniyor. Özellikle Dostoyevski’ye ait tüm eserlerin ülkemizde önemli oranda tercih edildiği biliniyor. Birçok kitap okuyan insan Dostoyevski ile ilgili bir fikre sahiptir. Haliyle onun romanlarını ve hikayelerini yakından takip eden büyük bir kitle bulunmaktadır. İlgili hikayeyi temin ederek siz de farklı bir tat bulabilirsiniz. Eğer bu tür yaklaşımlara ilgi gösteriyorsanız Dostoyevski’nin bir başka hikayesi olan bu türü denemelisiniz. Aşığın gözünden aşkı görmek için Bir Yufka Yürekli hikayesini okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.