GEORGES PACHYMÉRÈS – Bizanslı Gözüyle Türkler Pdf Kitap İndir

Kuşkusuz Bizans’ın gözünden Türkler ve Türklerin gözünden de Bizans önemli devletlerdir. Bizanslılar ile ilişkiler ilk olarak Avrupa Hunlarına dayanmaktadır. Bu tarihten itibaren tarih sahnesinde sürekli ilişkiler sürmüştür. Bizanslı Gözüyle Türkler okumaya değer bir kitap. Kitaptan anladığımıza göre Bizans İmparatorluğu on birinci yüzyıla kadar Türklere karşı toprak kaybetmemiş ancak bu tarihten sonra Anadolu’ya yerleşen Türk Kavimleri itibariyle yavaş yavaş toprak kayıplarına uğramış ve Fatih’in İstanbul’u fethi ile son bulmuştur.

Bizanslı Gözüyle Türkler kitabı; bir Bizanslının gözünden Türkleri okumak için iyi bir fırsat. Osmanlı Devletinin kuruluş sürecine de bu kitap ile şahitlik etmek mümkündür. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş sürecinde Bizans’ın için de bulunduğu durum da yine içeriden bir gözle aktarılmaktadır.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Bizansli-Gozuyle-Turkler-pdf-kitabi

Bizansli-Gozuyle-Turkler-pdf-kitabi

 

2 Yorum

  • Bircan Bakırcı 18 Kasım 2017, 20:21

    Fetih 1453 filmini izledikten sonra şöyle bir Bizans İmparatorluğu hakkında bilgi almak istedim , bu kitapla karşılaştım umarım dilediğim gibi bilgilerle karşılacağımdır.

  • murat düşün 21 Kasım 2017, 18:34

    Türkiye gibi başarılı ve büyük bir devleti bizansanlardan okumak değişik bir his veriyor dıştan görüntümüzde bile asaletimiz var.