Hafız Hakkı Paşa – Bozgun Pdf Kitap İndir

Hafız Hakkı Paşa Osmanlı Paşası olarak görev aldığı cephelerden Balkan’ Cephesi hakkında yazdığı bu kitabı ile Osmanlı’nın son dönemlerine ışık tutuyor. Bozgun, bir fantezi ürünü ya da hayalen otaya konmuş olayları değil, bizzat Balkanlar’da yaşanmış olan bir savaşın kaybını, hem de acıklı hikâyesini anlatmaktadır.

Maalesef Osmanlı’nın son dönemlerinde Enver Paşa ile Hafız Hakkı Paşa egoları ile ön plana çıkıp zafer elde eden komutan olma çabasıyla pek çok genci ölüme sürüklemiştir. Sarıkamış Harekâtında daha bir kurşun bile atmadan kaybedilen on binlerin acıklı hikâyelerini duymuşsunuzdur. Bozgun kitabı ise Balkanlar’da Sarıkamış kadar duyulmamış bir kaybın hikâyesini sunmakta okuyuculara. Osmanlı’nın son dönemlerini merak eden okuyuculara tavsiye olunur.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Hafiz-Hakki-Pasa-Bozgun-pdf-kitabi

Hafiz-Hakki-Pasa-Bozgun-pdf-kitabi

 

2 Yorum

  • Furkan İlker 28 Kasım 2017, 20:07

    Osmanlı dönemi kitapları her zaman beni heyecanlandırmıştır, o zamanın psikolojisini anlaya bilmek bambaşka bir deneyim gerçekten, Balkan savaşında birkaç kişinin üstün egosu yüzünden 60 bin askerimiz donarak öldü, bu eseri okumak gerçekten canımı çok acıtacak.

  • Adem 23 Nisan 2019, 11:00

    güzel bir kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir