Honore De Balzac – Gizli Başyapıt Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Honore De Balzac’ın ölümsüz eseri Gizli Başyapıt okurlar tarafından beğeni toplayan öykülerden birisi olmuştur. Gizli Başyapıt hikaye ve hikaye anlatımı bakımından dikkat çeken ürünlerden birisidir. Öykülerde farklı bir tat arayanların giemli havaya bürünen Gizli Başyapıt isimli öyküyü beğendiği gözlemlenmiştir. Farklı bir konsepti uygulamaya koyan bu kitapta ünlü yazar Honor De Balzac biraz daha konuların derinine inmiştir. Kitabı anlatım biçimi bakımından ele almakta farklı sonuçların ortaya çıktığını göstermektedir. Eğer kendinize yeni bir macera arıyorsanız ve bu sürükleyici öyküyü tercih etmişseniz aradığınızı bulacaksınız. Honore De Balzac birazda empati yazarak bu eseri oluşturmuştur. Doğa olarak bu etkileyici eseri okumadan geçmeniz önerilmez.

Kitabın arka kapağında yer alan yazı son derece etkileyicidir. Yazıda dikkat çeken bazı noktalar bulunmaktadır. Balzac’ın karakter tasarımı dikkat çeken noktalardan en önemlisidir. Gerçeklik karmaşasını gün yüzüne çıkaran Balzac bu noktada kaybolmadan kendisini bulmaya çalışıyor. Ancak tüm bu çalışmalarının olumlu sonuç vereceği garantisi bulunmuyor. Bu nedenle sürükleyici öyküde yazarın sizden istediğini ona vermelisiniz. Kendisini bulmaya çalışan bir kişinin gerçekçilik ile mücadelesini harika bir anlatımla ele alan kitap değerli eserler arasında yer almaktadır. Dünyanın en ünlü yapıtı olan Gizli Başyapıt ile ilgili olarak yaşanan gelişmeler olayların geleceği hakkında ipuçlarını gözler önüne serecek. Siz de tüm bu serüvende karakterlere eşlik edebilirsiniz.

“Olağanüstü… Balzac’ın, gerçekliğin sonsuz arayışı içindeki ressamı, sonunda kapkara bir belirsizliğin ortasında buluyor kendini. O kadar çok gerçeklik var ki, insan hepsini kucaklayayım derken karanlıkta buluyor kendini…”

Pablo Picasso

Balzac, en ünlü yapıtlarından biri olan Gizli Başyapıt’ta, kusursuzluğu arayan ressam Frenhofer’in olağandışı öyküsünü anlatır. Başyapıtının üstünde tam on yıl çalışan bu XVII. yüzyıl ressamı, resmi bitirdikten sonra iki genç hayranına gösterir. Okuru, dünya edebiyatının en çarpıcı sürprizlerinden biri beklemektedir.

Gizli Başyapıt yalnızca Picasso’yu değil, Cézanne gibi bir ressamı, Henry James gibi bir yazarı, Jacques Rivette gibi bir sinema ustasını da derinden etkilemiş bir efsane öykü. Ressam Frenhofer’in çılgınlığı, belki de tüm sanatçıların çılgınlığı. Bu öykü, bir anlamda modern sanatın öyküsü

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.