Ingelin Angelborn – Talih Yıldızı Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Ingelin Angelborn’un ele aldığı Talih Yıldızı isimli roman okurların dikkatini çekecek türden detayları içerisinde barındırmaktadır. Özellikle anlatım biçimi, bakış açısı ve olay örgüleri ile dikkat çeken bu roman şimdilerde yoğun ilgi gören roman kitapları arasında yer almaktadır. İlgili kitabın sevilmesinin bir diğer yanı ise oluşturulan karakterlere dair yapılan betimlemelerdir. Okurlar bu konuda ideal düzeyin yakalandığını vurgulamış ve yapılan paylaşımlarda bunu dile getirmiştir. Eğer siz de farklı türde bir roman arıyorsanız ve Talih Yıldızı’nın vaad ettiği o atmosferi yaşamak istiyorsanız Ingelin Angelborn’un romanını deneyebilirsiniz. İlgili romanın tanıtım bülteninde yer alan ifadelerden yola çıkarak roman hakkında fikir sahibi olabilir ve romanı okumadan önce bülten aracılığıyla karakterleri tanıyabilirsiniz.

Ingelin Angelborn’un Talih Yıldızı isimli romanın tanıtım bülteninde yer alan ifadeler şu şekildedir; ”Astrid için aralık ayının o karlı pazartesi günü çok kötü geçmektedir. En yakın arkadaşıyla küsüşmüş, üstüne üstlük annesi işten eve geldiğinde söylenip durmuştur. Aynı akşam annesiyle marketten dönüşte durmuş yıldızlara bakarken, Astrid kayan bir yıldız görür ve gözlerini kapayıp hemencecik bir dilek tutar: Köpek olmayı dilemiştir!

Ama dikkat… çünkü bazen dilekler gerçekleşebilir!

– Yıldız kayarken tuttuğun dileklerin gerçekleşeceğini biliyorsun değil mi? dedi annem.

İçimi çektim ve:

– Evet, ama böyle şeylere inanmıyorum, dedim.

Annem bana bakıp gülümsedi.

– Tamam ama, denemeden bilemezsin ki, dedi.

Midem guruldamaya başlamıştı.

– Hadi artık, dedim yeniden. Yemek hazırdır.

– Biraz dur, sana Samanyolu’nu göstereceğim, dedi annem.

– Off anne, Samanyolu’nu daha önce de gördüm, dedim.

Yeniden öfkelenmeye başlamıştım. Sırf o istiyor diye durmuş yıldızları seyrediyorduk. Boynuma ağrılar girmişti ve karnım zil çalıyordu. Üstüne üstlük zehir gibi bir soğuk vardı.

– Büyükayı’yı göstereyim o zaman, dedi annem neredeyse yalvararak.

– Peki, dedim. Ama sonra gidiyoruz.

İşte tam o anda oldu. Annem parmağıyla Büyükayı’yı ve Köpekyıldızı da denilen Sirius’u gösterip, en parlak, en büyük ve dünyamıza en yakın yıldızlardan bahsederken, ben ilgimi kaybetmiş, başka bir tarafa bakıyordum. Birden bir yıldız kaydı. Sanki gökyüzüne beyaz bir çizgi çekiliyordu.

Önce gözlerime inanamadım, sona gözlerimi sıkıca kapatıp aklıma ilk gelen şeyi diledim. Ben… Ben şey… Ben köpek olmak istiyorum!”

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.