Jack London – Ateş Yakmak Pdf Kitap İndir

Uzun süredir sessizliğini koruyan yazarın önemli değerlerin peşine düştüğü Ateş Yakmak isimli romanı şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Bir süre önce bazı ipuçları sızdırılmış ve yazarın izleyeceği konsept ile ilgili belirli noktalara değinilmişti. Ancak yazarın sunduğu kitap ters köşe yaptı. Jack London kitapta farklı bir yaklaşımda bulunarak bazı değerleri ön plana çıkardır. Önemli bir yazar olan Jack London bir karakterin neler uğruna yola koyulduğu ve bu yolda başına neler geldiğini ele alıyor. Hemen hemen bu yönde birçok roman okumuş olmanız muhtemeldir. Ancak karakterlerin üzerine yüklenen sorumluluklar ve vazgeçmek zorunda oldukları ilkeleri bu kez sizi farklı bir sonuçla yüz yüze bırakacak. Jack London bu kitabı ile ters köşe yapmaya hazır.

Ateş Yakmak isimli romanda London’un ele aldığı değer gerçekçiliktir. Ne olursa olsun gerçekçilikten vazgeçmeyeceğini dile getiren ünlü yazar romanında yer verdiği karakterine de bu durumu aşılamış görünüyor. Her bir sayfasını soluk soluğa okuyacağınız ve merak edeceğiniz bu roman birçok konuda örnek teşkil edebilecek düzeydedir. Romanın farklı yönü ise anlatım biçimidir. Eğer siz de bu tür romanlara merak duyuyorsanız Jack London iyi bir alternatif olacaktır. Jack London’un Ateş Yakmak isimli romanı kısa kısa kesitler sunmayı da ihmal etmiyor. Jack London bu konuda örnek teşkil edebilecek düzeyde bir bakış açısı ortaya koymuştur. Siz de bu bakış açısını görebilirsiniz.

Ateş Yakmak isimli romanın arka kapağında yer alan kısa not ise kitabın tamamını özetler niteliktedir. Gerçekçiliğin peşinden giden ve bu ilkeyi hayatının sonuna kadar savunan bir kişinin başına gelen olayları ele alan roman, muhteşem bir atmosfer yaşatmak için ideal ürünlerden birisidir. Romanın arka kapak yazısı şu şekildedir;

Gerçeği gizleyip saklıyorsanız ya da herkesin içinde tüm açıklığıyla ortaya koyamıyorsanız, gerçeğin ne olduğunu bilmiyorsunuz demektir.

Ben gerçekle yüz yüze gelmek isterim.
Benim öykülerim zalimse yaşamın kendisi de zalim demektir.
Oysa ben yaşamı zalim değil de güçlü bulurum ve yapıtlarımda
yaşamın bu güçlülüğünü yansıtmak isterim.
-Jack London-
(Arka Kapak)

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.