Jose Mauro de Vasconcelos – Şeker Portakalı Kitabı Pdf İndir

Jose-Mauro-de-Vasconcelos-seker-Portakali

Jose Mauro de Vasconcelos şairi Şeker Portakalı eserinde Zeze ismi verdikleri 5 yaşında ufak bir çocuğun yürek burkan cinsten acı hikayesini ele alıyor. Şeker Portakalı kitabı bu acıklı hikayede Zeze’ nin acıklı hikayesine rağmen onu çok hareketli bir karakter olarak tanımlayıp hayal gücü ve zekasını gelişmiş tutarak işlemiş ve hikayede Zeze’ nin oturduğu çevrede şeytan diye anılmasını yazmıştır.

Yazar yazmaya karar verene kadar bir çok işle uğramış olan yazarımız. Ressamlık,heykel tıraşlara model olma,boks antrenörlüğü bunlara ek sektörle alakasız gece kulüplerinde garson olarak çalışmak gibi bir çok işi yapmıştır. Çok bilinen bir yazar olmasında ki en büyük etkenlerden birisi de geç yaşında kendinde ki yazarlık yeteneğini keşfetmesi bunu iyi kaleme alıp eserlerinde işlemesidir. Bu eserini de 12 gün gibi kısa bir sürede yazarak ne kadar usta bir yazar olduğunu dile getirerek kanıtlamıştır. Hayatında bir çok işte çalışıp çeşitli tecrübeler edinen Jose Mauro de Vasconcelos baş yapıtı olan Şeker Portakalında çok yoksul bir ailenin erkek evladı olarak dünyaya gelen 9 yaşında yüzmeyi öğrenme seviyesinde yaparken yüzme dereceleri hayalleri kuran yazarın çocukluğundan esinlenerek yazılmıştır. Yaşamında ki beklenmedik değişmelerle büyük kayıplar yaşayan şair Vasconcelos’ un yarattığı karakter Zeze’nin başından geçenleri eserinde anlatır.

Şeker Portakalı eseri Aydın Emeç ‘in dillere destan çevirmenliği sayesinde dilimiz Türkçe kazandırmış olduğu bir romandır.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

 

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.