Jules Verne – Zacharius Usta ve Olağanüstü Öyküler Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Jules Verne yine adından sıklıkla söz ettireceği bir roman ile karşımıza çıkıyor. Farklı tatta hikayeleri ile dikkatlerini üzerine çekmiş olan yazarın bu kez alternatif bakış açısı ile bir karakter ortaya koyduğu ve zamanın ne kadar değerli olduğunu vurguluyor. Basit bir saatin ne kadar önemli olabileceğini herkes az çok biliyor. Ancak usta yazar saate farklı bir şekilde yaklaşımda bulunuyor. Hayatının odağında bulunan saatler onun geleceğini ve geri kalan hayatını etkileyecek en önemli unsurdur. Zacharius usta bir saatçidir ve saatler ile ilgili her türlü ayrıntıya hakimdir. Ancak bir gün hakim olduğu bu konu onu derinden etkileyecektir. Ustanın gözünden yeni bir bakış açısı edinmiş olabilirsiniz.

ZACHARİUS USTANIN OLAĞANÜSTÜ HAYATI

Zacharius ustanın birçok saati bulunmaktadır ve bu saatlerin hepsi doğal akışında devamlı olarak çalışmaktadır. Saatlerin aktif olarak çalışması ustayı mutlu etmektedir. Çünkü belirli bir düzene uyan zaman akımı onunda kaderini çizmektedir. Ancak bir gün yaşanan talihsiz olay ustayı derinden etkiler. En değerli saatinin durması ile birlikte Zacharius ustayı birbirinden farklı olaylar bekleyecektir. Saatin durmasının ardından yaşanan olaylar ise acı verici boyuttadır. Raton Ailesinin Serüveneri perilerin ve büyücülerin çağında, hayvanların da konuştuğu zamanlarda geçen bir masal. Masal bu ya, o çağda her varlık, insanlar arasında yerini almak üzere son basamağa ulaşmadan önce, sırasıyla basamakları tırmanmak zorundadır. Birbirine aşık Ratine ve Ratin’in ise tek amaçları vardır; bir gün aynı türde varlıklar olarak kavuşabilmek.

Zacharius ustanın hayatını ve yaşadıklarını ele alan bu roman farklı hikayelere de yer veriyor. Jules Verne’nin bakış açısı ve eşsiz yazma yeteneği ile bizlere sunduğu bur roman ufkunuzu açacak. Bu eşsiz romanın sonuçları ise sizi çok şaşırtacak. Ünlü yazarın Zacharius Usta ve Olağanüstü Öyküler isimli kitabını okuyarak siz de bazı konularda farklı sonuçları ele alabilir ve öngörüde bulunabilirsiniz. Jules Verne’nin etkileyici romanları arasında yer almayı başaran Zacharius Usta ve Olağanüstü Öyküler sadece bir ustayı değil birçok yaşanmışlığa sahip derin bir hayatı gözlerinizin önüne seriyor olacak.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.