Kazım Karabekir – İttihat ve Terakki Cemiyeti Pdf Kitap İndir

Kazım Karabekir’in İttihat ve Terakki Cemiyeti hakkında özeleştirilerini sıraladığı bir kitap bu. Kendi deyimiyle başlarda gayet sağlam temeller üzerine kurulu olan cemiyetin sonraları ikili oynayan bazı kişiler tarafından ihanete ve hıyanete sürüklendiğini, bu olayların gerçekleştiği şartlar ve ittihat terakkinin bizzat fırkacılık yapması sonucu nasıl ayrıştığı ve yıprandığını ayrıntılı olarak anlatmıştır.

İttihat ve Terakki Cemiyeti kitabı kendi alanında önemli bir yere sahip, zira bu kitabın yazarı da olaylara ilk elden ve etkin bir konumdan şahitlik etmiş tarihin önemli bir şahsiyetidir. Bahsettiği ikili oynayan kişilerin karakterleri tahlil edildiğinde ve cemiyet ile fırkacılık hareketi karşılaştırıldığında neyin doğru, neyin yanlış olduğunun ortaya çıkacağını da belirtmiştir.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker

Kazım-Karabekir-İttihat-ve-Terakki-Cemiyeti-pdf-kitabi

Kazım-Karabekir-İttihat-ve-Terakki-Cemiyeti-pdf-kitabi

 

3 Yorum

  • Engin Gürler 17 Kasım 2017, 17:15

    Atatürk zamanında ki demokrasiyi ve çok partili sistemin başlangıcı için bu kitabı okuyacağım. Bakalım bundan yaklaşık 100 yıl önce her şey nasıl başlamış?

  • Görkem Aslan 17 Kasım 2017, 19:26

    Atatürk ve İnkilap tarihine ilgisi olan birisi olarak bu kitabı çok seviyorum , benim gibi tarih seven arkadaşlara da kesinlikle öneririm.

  • ilkay kaya 20 Kasım 2017, 18:41

    İnkilap tarihine çok ilgili olan birisi olarak bu kitabıda çok beğendim, olayların gerçekleşmesini o kadar gerçekçi yaşatmışlar ki bazen kapılıp o dönemlere gidiyoruz.