Kazuo Ishiguro – Gömülü Dev Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Kazuo Ishiguro’nun ele aldığı Gömülü Dev isimli roman ülkemizde de büyük ilgi görmüştür. Yapı Kredi Yayınları tarafından Türkçe diline uyarlanan ve anlatılan bu eşsiz roman okurlar tarafından tam not alan roman türlerinden birisidir. Hem olay örgüsü hem karakter derinlikleri hem de bakış açısı ile dikkat çeken romanın farklı türde yaşanmışlıklar üzerine odaklandığı da gözlemlenmiştir. Birçok duyguyu aynı anda yaşayan insanların başından geçen olaylara değinen kitap Gömülü Dev ismi ile büyük oranda ilgi görüyor. Dünya çapında usta yazarlar tarafından da ilgi ile karşılanan kitap büyük bir popülarite yakalamıştır. Eğer kendinize farklı türde bir roman arıyorsanız ve içeriği bakımından ilginizi çeken unsurlara sahip olduğunu düşünüyorsanız Gömülü Dev isimli romanı okuyabilirsiniz. Tanıtım bülteni aracılığıyla kitap hakkında bilgi almanız mümkündür.

Kazuo Ishiguro’nun Gömülü Dev isimli kitabının tanıtım bülteninde yer alan ifadeler şu şekildedir; ”Romalılar Britanya`yı terk edeli çok olmuş. Viraneye dönmekte koca ülke. Neyse ki ortalığı kasıp kavuran savaş bitmiş.

Britonlar`dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda zorlu bir yolculuğu göze alıyorlar. Başlarına türlü belanın geleceğini de biliyorlar, fakat üstü örtülmüş sırlarını aydınlatacak ateşten haberleri yok henüz. Bir de yollarının kesişeceği kişiler var: Sakson savaşçı, öksüz oğlan ve tıpkı Axl`la Beatrice gibi geçmişinde kaybolmuş, hatıralarının vaat ettiklerine ve alıp götürdüklerine yenik bir şövalye. Hep birlikte sürüklendikleri macera bir kurtuluş mu olacak, yoksa yeni bir felaketin habercisi mi?

Kazuo Ishiguro`dan unutuş ve anıların gücü üzerine zamanı aşan bir öykü; özenle korunmuş bir aşka, intikama ve savaşa dair bir mesel. `Gömülü Dev`, hüzünlü, gizemli, her satırı iz bırakacak bir roman.

“Dünyanın yaşayan en büyük yazarı Kazuo Ishiguro`dan yeni bir roman. Bir başyapıt.”
– David Walliams-

“Kazuo Ishiguro öyle tuhaf ve harika bir roman yazmış ki!.. Benzersiz, okuru esir alan bir roman”
-David Sexton, Evening Standard-”

Yukarıdaki bilgiler ışığında hem kitap hakkında fikir sahibi olabilir hem de kitap hakkındaki yorumlara göz atabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.