Kobo Abe – Kumların Kadını Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Kobe Abe’nin ele aldığı Kumların Kadını isimli psikolojik roman son dönemlerde ilgi gören nadir eserlerden birisidir. Özellikle okurlar tarafından sıklıkla paylaşılan bu eser karakter analizi bakımından da başarılı sonuçla sunmuştur. Yazarın ele aldığı konuyu iyi bir şekilde anlatması ve herkes tarafından anlaşılabilir detaylar sunması okurların keyifli bir şekilde kitabı takip etmesindeki en önemli etkendir. Olay örgüsü bakımından da türündeki rakiplerini geride bırakacak türden bir zincire sahip olan Kumların Kadını son dönemlerin en başarılı kitaplarından birisi olarak ön plana çıkmıştır. Siz de Kumların Kadını isimli roman ile kendinize farklı bir pencere aralayabilirsiniz. Eğer roman konusunda seçici iseniz ve farklı bir şey arıyorsanız Kumların Kadını tam size göre.

Kobe Abe’nin Kumların Kadını isimli romanının tanıtım bülteninde yer alan ifadeler şu şekildedir; ”Nadir bulunan bir böceğin peşindeyken yolu tuhaf bir kasabaya düşen, orada dul bir kadının evine neredeyse hapsedilen kahramanın umutsuz, karamsar, sonuçsuz ve çoğu boşa çıkan kaçış çabalarını, kapkaranlık bir atmosferde anlatan Kobo Abe’nin Kumların Kadını adlı romanı, Japonya’nın edebiyata en önemli armağanlarından bir olarak kabul edilir. Eser, Beckett, Kafka ve Sartre’ın yapıtlarıyla kıyaslanmış, büyük övgüler almıştır. Varoluşçuluk felsefesine Japonya’dan açılan bir pencere olarak görülen Kumların Kadını, özgün dilinden çevirisiyle ilk kez Türkçede.

Kumların Kadını, 1962’de Japonya’nın en saygın edebiyat ödüllerinden Yomiuru Ödülü’nü, romandan aynı adla uyarlanan film de 1964’te Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.
Kumların altında varoluşun sorgulanması: Erotik bir esaret. Japonya’nın modern edebiyattaki ayrıksı yazarı Kobo Abe, Japoncadan Türkçeye…

“Elinizdeki kitap Kobo Abe’nin düşsel başyapıtı.”
David Mitchell

“Akıllardan çıkmayacak Kafkaesk bir karabasan.”
Time

“Abe, şaşmaz bir kesinlikle kahramanının sürekli değişen fiziksel, duygusal ve psikolojik durumlarını aktarıyor.”
The New York Times Book Review

“Okurlar Kobo Abe’de Kafka’nın ve Beckett’in insan ruhunun sıkışmasını anlatmaktaki ustalıklarını sezecekler.” Saturday Review”

Yukarıdaki ayrıntılar üzerinden roman hakkında fikir edinmeniz mümkündür. Dikkat çekecek türde ayrıntılara yer veren tanıtım bülteni sizinde karar aşamanıza ışık tutacaktır.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.