Mimar Sinan Yapılar Kitabı Pdf Kitap İndir

Mimar Sinan’ın yaşadığı dönemde ortaya çıkardığı eserleri ve yaşam öyküsünü merak eden okuyucular Mimar Sinan’ın Yapılar Kitabı sayesinde pek çok bilgiye kavuşabilecekler. Bu kitap ile beraber Mimar Sinan’ın hem düz yazı hem de şiirsel anlatıları ile ilk ağızdan tarihe tanıklık ediyorlar. Yapılar Kitabı, aynı zamanda kitabı kaleme alan ve Mimar Sinan’ın da yakın dostu olan Sâi Mustafa Çelebi’nin gözünden Mimar Sinan’ı tanıma imkânına da kavuşuyorlar.

Sadece mimari konulara meraklı olan kişilerin değil, bir dönem tarihine ışık tutacak bu eseri hem bir tarih kitabı hem bir bilim kitabı hem de bir söyleşi kitabı olarak okuma yapacak herkese tavsiye ederiz.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Yapilar-Kitabi-Tezkiretu-l-Bunyan-ve-Tezkiretu-l-Ebniye-Mimar-Sinan-in-Anilari-Sai-Mustafa-Celebi-Turkce-Osmanlica-pdf-kitap-indir

Yapilar-Kitabi-Tezkiretu-l-Bunyan-ve-Tezkiretu-l-Ebniye-Mimar-Sinan-in-Anilari-Sai-Mustafa-Celebi-Turkce-Osmanlica-pdf-kitap-indir

 

2 Yorum

  • Müslüm Yıldırım 17 Kasım 2017, 17:06

    Mimar Sinan’a ve onun yapıtlarına uzun süredir ilgim var. İnşaat mühendisi öğrencisi olarak bu kitap ile onu biraz daha yakından tanıyacağımı düşünüyorum.

  • ali önder 20 Kasım 2017, 18:47

    O dönemlere gidip mimar sinanın yaptığı yapıtları o duyguları okuyarak hissetmek gerçekten çok etkili ve insanı şaşırtan bir duygu.