Pablo Neruda Şiirler Pdf Kitap İndir

Pablo Neruda, kendi deyimiyle, babasının tüm benzer köylülükten gelme orta sınıf insanları gibi mühendis, doktor gibi topluma faydalı bir insan olmasını istiyordu. Öyle ki bu isteğinde o kadar kararlıydı ki Pablo nun şiir defterini alır ve yakar bile. Pablo Neruda Şiirleri, Pablo’nun şiirlerini içeren bir kitap.

Neruda ismini aldığı hikâyeyi ise şöyle anlatmaktadır;

“Şiir yarışmasına katılmak için bir isme ihtiyacım vardı. Ben de bir gün gazetede gördüğüm Neruda isminin başına, bana pek hoş gelen Pablo’yu koydum. Açıkçası bu  o zamanlar hemen unutulacak ve kaybolacak bir isim gibi gelmişti bana.”. Pablo Neruda Şiirleri kitabı gerçekten ilgiyi hak eden bir kitap.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Pablo-Neruda-Siirler-pdf-kitap

Pablo-Neruda-Siirler-pdf-kitap

 

3 Yorum

  • ilkay bardak 28 Kasım 2017, 20:23

    Şiir kitabında hüzünü hissetmek çok kolay, şiir yazılmasını istemedikleri çok açıkca belli yinede çok başarılı bir eser ortaya çıkmış.

  • koray murat 1 Aralık 2017, 19:44

    Bir çocuğun aile baskısı altında kalmasına rağmen sevdiği iş üzerinde gitmesi, bunun uğruna her şeyi göze alması etkileyici ve sürükleyici bir olay.

  • murat yıldırım 3 Aralık 2017, 17:08

    Pablo Neruda gibi sanatçılar karşımıza pek çıkmıyor ailesi istemesede her zorluğa göğüs gerip yazar olmayı yinede başarmış, okunması mutlaka tavsiye ettiğim bir kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir