Rengahenk Can Yucel Pdf Kitap İndir

Can Yücel’in Gengahenk isimli şiir kitabı, seksen darbesinin hemen akabine denk gelmektedir. Bu kitabı için Can Yücel, kitabını beyin cerrahı ve yakın dostu olan Yaşar Gazigil’e ithaf ettiğini bildirmiştir. Böylesine talihsiz bir zamana denk gelmiş olması ile beraber, Rengahenk kitabı içinde geçen “Gidip Gelme” isimli bir şiirde gel gitlerden bahsetmesi Can Yücel’in mahkemede müstehcenlik içerdiği nedeniyle yargılanmasına sebebiyet vermiştir.

Can Yücel savunmasında edebiyatın edepli bir şey olduğu düşüncesinin tamamen yanılgıdan ibaret bir düşünce olduğunu savunmuştur. Vefatından sonra bile halen kesinleşmiş bir yıl ve iki ay süreli hapis cezası bulunmaktaydı. Cezanın sebebi ise dönemin cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel’e hakaret etmiş olmasıydı.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

rengahenk-pdf-kitabi

rengahenk-pdf-kitabi

 

2 Yorum

  • Hülya varan 28 Kasım 2017, 20:27

    Can yücelin bu eserden sonrası biraz bence şansızlığa denk gelmiş 80lerin darbesine gelmesi belkide bu sanat eserini evrensel olmaktan çıkardı.

  • arda güleç 3 Aralık 2017, 17:13

    Can yücelin her eseri gibi buda çok ilgi çekici ve başarılı bir kitap, tek kötü yanı uygun bir zamanda yayına düşmemesi belkide üç veya dört sene sonra çıksaydı iki katı ilgiyi görecekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir