Serkan Karaismailoğlu – Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum Pdf Kitap İndir

Serkan Karaismailoğlu, Kadın Beyni Erkek Beyni kitabı ile tanınmış bir yazardır. Son kitabı olan Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum ile okuyucularını şaşırtmaya devam ediyor. Şaşırtmakla da kalmayıp bağırsağın beyin karşısında kazandığı galibiyeti kendine özgü o bilindik esprili üslubu ile aktarıyor. Kitap sayfalarını çevirirken gülümsemekten kendinizi alamayacaksınız.
Benzer konularda yazdığı kitapları ve yakın konu başlıklarıyla günümüzün popülerliği artmış konusu mikrobiyota’nın hikayesini anlatıyor yazar bizlere. Vücudumuzun işleyiş mekanizması ile ilgili olarak bilgilendirdiği kadar eğlendiren kitap tüm okuyucularıyla buluşmayı bekliyor.

“ Hayatımız ile ilgili verdiğimiz kararların bazıları bize ait değilse ne olur ? Örneğin ellerimizin arasında tutmakta olduğumuz bu kitabı almak isteyip istemediğimiz ile ilgili kararların tümü bize ve beynimize mi ait ? Eğer böyle düşünmeye devam ediyorsak hiçbirimiz “mikrobiyota” terimini duymamış veya daha tanışmamışız demektir.

Şu an varlığımızı oluşturan 30 trilyondan fazla hücre ve sonucunda biz, kitabın arka kapağında ne yazdığını merak edip okurken, bağırsaklarımızda yaklaşık olarak 40 trilyondan fazla mikroorganizmanın yaşadığından habersiz olabiliriz. Yani vücudumuzu oluşturan, bizi biz yapan hücrelerin sayısından çok daha fazla mikroorganizma o kıvrımlı bağırsaklarımızda yaşıyor. Bu organizmalar fazla olduğu için sizi azınlıkta bırakıyor ve karakterinizi, kararlarınızı ve beyninizi doğrudan etkileyen kimyasal silahlar kullanıyor.

Kiloluysanız sebebi onlar olabilir, ya da davranışlarınızda anormaliler var ise. Hatta işi ileri götürelim evlenmek istemeniz ve eşinizi seçmenizde bu küçük organizmalar iş başında.

Kültür kategorisinde yazılan bu kitabı okuduktan sonra bağırsaklarınıza bakış açınız değişecek ve eminiz ki onları her şeyden çok seveceksiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.