Stefan Zweig – Korku Pdf Kitap İndir

Dünyaca ünlü yazar Stefan Zweig’in Korku isimli kitabı büyük ilgi gören eserlerden birisidir. Farklı bir tat sunan ve atmosferi bakımından diğer öykülerden farklı bir içerik sunan bu eser Stefan Zweig’in bakış açısını en iyi şekilde yansıtan eserlerden birisidir. Eğer gerilim dolu bir eser arıyorsanız Korku isimli bu eser sizi tatmin edecek düzeydedir. Başlangıç noktasından bitişe kadar birçok noktada sizi derinden etkileyecek olan olaylar sıralanacaktır. Tüm bu olaylar karakterlerin derinliklerini anlamanız için yeterli düzeydedir. Siz de bu farklı bakış açısına tanık olabilir, gerilim dolu atmosferi deneyimleyebilirsiniz. Stefan Zweig bugüne dek işlenmemiş bir temayı ele almadı fakat bu temayı bugüne dek anlatılmamış bir biçimde okurlara sundu. Siz de bu farklılığı hissedeceksiniz.

Bir kadının başından geçen olayları ele alan Korku isimli eser kadının iç dünyasını ve aşk dünyasını anlatırken bir yandan gerilim unsurlarını ön plana çıkarıyor. Kadının yeni bir aşka yelken açması hayatından her şeyin yolunda gideceğine işaret etmeyecektir ve kadın bugüne dek bu kadar zorluk yaşamamıştır. Yeni bir sayfa açarak yoluna devam etmek isteyen bu kadını bekleyen zorluklar ise sizi derinden etkileyecek. Sadece bir aşktan ibaret olmayan bu eserin size yaşatacağı birçok duygu bulunuyor. Aynı zamanda eser okurlar tarafından beğenilen ve yoğun ilgi gören türlerden birisidir. Siz de bu türü deneyerek okurların hangi noktalardan etkilendiğini görebilir ve farklı bir deneyim elde edebilirsiniz.

Kitabın arka kapağında yer alan tanıtım bölümündeki bilgi; ”Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış, burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle, hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer. Korku insanı bilinçdışına itilmiş utanç verici deneyimlerden, bastırılmış pişmanlıklardan özgürleştirebilecek güçte bir yapıt” şeklindedir. Bu bölümden hikayenin hangi yönde ilerlediğini tahmin etmeniz mümkündür. Ancak kitabı tamamen okumadan olayı çözümlemeniz imkansız olacak.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.