Suzanne Collins – Açlık Oyunları Pdf Kitap İndir

Amerikalı yazar Suzanne Collins’in yazdığı üç serilik kitabın ilki olan Açlık Oyunları, 2008 yılından bu yana gençlik romanları kategorisinde oldukça bilinen bir kitaptır. Diğer kitaplar sırayla, Ateşi yakalamak ve Alaycı Kuş’tur. Orijinal Adı Hunger Games olan kitap, sinemaya uyarlanmış ve gişe rekorları kırmıştır.

Kitap pek çok dalda ödül almış ve yayınlandığı yıl “Publishers Weekly” tarafından 2008 yılının en iyi kitapları arasına alınmıştır. Yazar, kitabı yazarken yunan mitolojisinden etkilendiğini ve konulardan esinlendiğini belirtmiştir. Kitap 26 dile çevrilmiş ve 38 ülkede yayınlar satılmıştır.

Romanın içeriğinde; Tarihi belli olmayan yakın bir gelecekte, Amerika’nın kuzeyinde kıyamet sonrası kurulmuş Panem ülkesinde yaşayan, 16 yaşında genç bir kız, Katniss Everdeen. Kitap ana kahramanın ağzından anlatılmaktadır. Panem halkı, başkent olan Capitol’den yönetilmektedir. Panem ülkesi 13 farklı mıntıkaya ayrılmıştır fakat 13. Mıntıka yıllar önce başkente karşı isyan çıkardığı için Capitol tarafından yerle bir edilmiştir. 13. Mıntıkanın hezeyanından sonra geriye kalan 12 mıntıkaya ceza olarak Açlık Oyunları oynatmakta ve her yıl ülkenin on iki mıntıkasından bir kız, bir erkek 2 oyuncu seçilmektedir. Bu seçilen oyuncular ölümüne bir yarış oynar ve sağ kalan açlık oyunlarının şampiyonu olur.

Seçilen kura’da Katniss Everdeen’in kardeşinin ismi çıkar ve Katniss onun yerine gitmeyi seçer. Oyunlara katılan Katniss’in ise hayatı bundan hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.

Suzanne Collins – Açlık Oyunları bilim kurgu roman türünde bir kitaptır

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.