Virginia Woolf – Dalgalar Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Virginia Woolf tarafından kaleme alınan Dalgalar isimli roman okurlar tarafından tam not alan eserler arasında boy göstermektedir. Son derece esrarengiz ve gerilim dolu bir roman olan Dalgalar, aslında bir karaktere bağlı yaşanmışlıkları gözler önüne seriyor. Dünya çapında tanınan birçok yazar tarafından test edilen Dalgalar isimli roman olumlu eleştiri almayı başarmıştır. Aynı zamanda otoriter markaların sektörde yer verdiği değerli eserler arasında da Dalgalar isimli romanı görmek mümkündür. Eğer siz de farklı türde bir içerik ve alternatif roman arıyorsanız bu türü deneyebilirsiniz. Tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler ışığında roman hakkında çok daha fazla bilgi bulabilir ve romanın içeriğini görebilirsiniz.

Virginia Woolf’un Dalgalar isimli romanının tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler şu şekildedir; ”Woolf 1920’lerin ortalarında Dalgalar’ı tasarlarken ortaya çıkacak romanın benzeri görülmemiş bir “melez” olacağından emindi. Şiirin coşkunluğuyla nesrin sıradanlığını kaynaştıran soyut ve gizemli bir yapıt, bir “oyunşiir”, olay örgüsü yerine ritimle yazılmış “yepyeni türde bir kitap” vardı aklında. Birçok kişi tarafından yazarın en büyük başarısı olarak görülen Dalgalar, altı arkadaşın çocukluktan orta yaşa dek yaşamlarının; onları kuşatan dünyayı algılayışlarının ve kim olduklarını keşfedişlerinin izini sürer. Romanda bilinç akışı tekniğine yoğunlaşan Woolf’un lirik ve duyarlı diliyle dünyevi ve gündelik olan, yepyeni bir boyut kazanır.

Modern kentin bir kaleydoskobu andıran görüntülerine ve gürültüsüne uzak geçmişe ait imge ve sesler karışır. Romanın her bir sayfasından yayılan akışkan ve her okuyuşta daha da derinleşen anlamlar, bizi hiç bitmeyecek bir okuma deneyimine davet eder.

VIRGINIA WOOLF (1882-1941): Roman türüne özgün katkılarda bulunmasının yanı sıra döneminin önemli eleştirmenlerinden biri olan Virginia Woolf, Londra’da doğdu. Eğitimini eleştirmen olan babası Sir Leslie Stephen’dan aldı. İki dünya savaşı arasındaki dönemde, Londra’nın edebi çevrelerinin yanı sıra İngiliz yazar, filozof ve sanatçılardan oluşan Bloomsbury grubunun üyeleri arasında da önemli bir şahsiyet haline geldi. 1912’de Leonard Woolf’la evlendi ve 1917’de birlikte Hogarth Yayınevi’ni kurdular. Mrs. Dalloway (1925) ve To the Lighthouse (1927; Deniz Feneri) gibi çığır açan romanların yazarı olan Woolf, daha sonra tarihsel bir fantezi olan Orlando’yu (1928) ve I. Elizabeth döneminden 1928’e değin İngiltere’deki edebiyat yaşamını konu aldığı uzun denemesi A Room of One’s Own’u (1929; Kendine Ait Bir Oda) yayımladı. 1931’de yayımlanan Dalgalar’ı daha geleneksel bir roman olan The Years (1937; Yıllar) izledi. Yazar son romanı Between the Acts’i (1941; Perdeler Arasında) bitirdikten sonra ruhsal bunalım sonucu kendini evinin yakınındaki bir ırmağa atarak yaşamına son verdi.”

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.