Wilhelm Genazino – Mutsuzluk Zamanlarında Mutluluk Pdf Kitap İndir

Ünlü yazar Wilhelm Genazino’nun eşsiz eseri Mutsuzluk Zamanlarında Mutluluk ile ilgili olarak gelen tepkiler son derece olumlu oldu. Sevilen romanın en önemli özelliği ise romanda yer verilen karakterlerdir. Orjinal adı Das Glück in glückfernen Zeiten olan bu roman Türkiye’ye uyarlanarak muhteşem bir şekilde çevrilmiştir. Ayrıntı Yayınları’nın yapmış olduğu bu eşsiz çeviri başarı ile tamamlanmıştır. Dünya çapında tanınan yazarlar tarafından da büyük bir beğeni toplayan kitap sektörde önemli noktada olan markaların yer verdiği eserler arasında yer almıştır. Atmosferi, hikayesi, karakterleri ve yaşanan duygusal değişimleri bakımından dikkatleri üzerine çeken roman farklı bir anlatım tarzına sahiptir. Siz de bu tür bakış açılarına yer vermek istiyorsanız iyi bir alternatif yaratabilirsiniz.

Ünlü yazar Wilhelm Genazino’nun Mutsuzluk Zamanlarında Mutluluk isimli eserinin tanıtım bülteninde yer verilen ifadeler şu şekildedir; ”Aramızda bir sessizlik oluyor. Yatış pozisyonumuzu değiştiriyoruz, yorgan hışırdıyor. Başlattığımız tartışma içimde, öncekinden de şiddetli bir biçimde devam ediyor. Traudel’le bu tür konuşmalar yapmaya alışık değilim. Ayrıca, gerçekten korkuyorum. Bana göre, bu konuşma bile, çok korktuğum yıkımın gizlice başladığının bir işareti… Şimdi biraz kafa dağıtmayı çok isterdim, ama cinsel birleşmeden sonra televizyonu açmayı ikimiz de kaba buluruz. Fakat burada böyle karanlıkta yatıp duramam da. Yalnızlık normal de, birdenbire ortaya çıkması öyle iğrenç ki.

Sürekli hayat üzerine kafa yoran ve bir imge avcısı gibi etrafındaki küçük ayrıntıları gözlemleyerek mutluluk kırıntıları yakalamaya, bunlara tutunmaya çalışan bir adam iç dünyasıyla, hayatla, işiyle iyi kötü idare ederken, bir gün her şey sevgilisinin çocuk sahibi olmak istemesiyle altüst oluyor. Dengeler bozulmuş, sorgulama ve hesaplaşma başlamıştır artık…

“Kafka’nın anlatı geleneğini sürdüren Genazino, titiz ayrıntılarla ördüğü romanlarını giderek mükemmelleştiriyor… Bu kitap küçük bir şaheser.”

-Jan Bürger, Literaturen-

“Gündelik hayatın ince ince gözlemlenmesi, mizah duygusu, sıradanlığı evrensel bir insanlık durumu olarak yorumlama eğilimi… Genazino’nun tipik özellikleri.”

-Ulrich Greiner, Die Zeit-”

Yukarıdaki ifadelerden anlaşılacağı üzere kitabın konusunu kısmi olarak tahmin edebilirsiniz. Sizler için sunduğumuz bu kısa özeti okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.