Zeytindağı – Falih Rifki Atay Pdf Kitap İndir

Falih Rifki Atay, Birinci Dünya Savaşı sırasında orduda yedek subay olarak görev almıştır. Zeytindağı eseri ile o döneme tanıklık etmekte ve Falih Rifki Atay’ın gözünden Birinci Dünya Savaşı anı ve izlenimlerini görebilmekteyiz. Zeytindağı kitabı ismini 4. Ordu Karargâhı’nın konuşlandığı Kudüs yakınlarındaki bir tepeden ismini almaktadır.

Osmanlı Devleti’nin son günleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk günleri arasındaki zamanı anlatan bu kitap, bir görev nedeni ile Zaytindağı’na giden Falih Rifki Atay’ın oradaki Komutan Cemal Paşa ile tanışmasını kapsar. Kitap ilk safhada İttihat ve Terakki Cemiyetinden bahsederek başlar. Yazar kitabında savunduğu en önemli fikir olarak Osmanlı Devleti’nin kukla bir devlet olması iddiasını öne sürmektedir.

pdfkitaparsivi.net keyifli okumalar diler.

[sociallocker id=”368″]”http://link.tl/16qhv“[/sociallocker]

Zeytindagi-Falih-Rifki-Atay-pdf-kitabi

Zeytindagi-Falih-Rifki-Atay-pdf-kitabi

 

2 Yorum

  • Berkan Mutlu 19 Kasım 2017, 20:24

    Osmanlı devletinin son günleri , Abdülhamit han ile ilgili bir çok eser okudum. Bu kitapta hem Osmanlının son dönemi hem de Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna bağlı bilgiler yer alıyor, çok güzel bir kitaptı, tekrar okuyacağımı sanıyorum.

  • Fevzi İlkay 21 Kasım 2017, 18:35

    Öylesine şidettli bir savaşı, savaşın içerisinde yer alan bir kişiden direk onun anlatımından dinlemek kendini kaptırım o dönemlere gitmek çok etkili bir duygu.